Žáci šestých tříd se vypravili na jednodenní adaptační pobyt do Balin

V druhém zářijovém týdnu se žáci šestých ročníků ZŠ Sokolovské vypravili na jednodenní adaptační pobyt do Balin. Měly se tak seznámit děti z různých kolektivů, mezi žáky naší školy jsme nově přivítali děti z Laviček, Mostišť, Martinic, Uhřínova a Olší nad Oslavou, v kolektivu 6. B nechybí ani dvě žákyně z Ukrajiny. V krásných kulisách balinské přírodní zahrady si užili netradiční dopoledne ve spojení s přírodou.

V obou prosluněných dnech se dětem věnovaly milé lektorky, které je pověřovaly různými úkoly. Některé z nich se zprvu zdály jako dost velká výzva, ale naše děti nemohly zaskočit. Především se dokázaly dohodnout a spolupracovat v malých skupinách, kde se různou měrou podílely na řešení a plnění. Prověřily si nejen fyzické, ale i mentální schopnosti, při některých aktivitách šlo hlavně o psychologický účinek náležitosti k nové třídě spolu s paní učitelkou.

Děkujeme dětem za jejích nadšení a nasazení, lektorkám za jejich zajímavý program.