Životní prostředí

Tento projekt byl podpořen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci rozvojového programu Podpora environmentálního vzdělávání výchovy a osvěty (EVVO) ve školách v roce 2009 dotací 98 000,- Kč, vlastní vklad školy je 42 000,- Kč.

Anotace projektu:

Cílem projektu je rozšíření a zkvalitnění EVVO na naší škole. Projekt řeší dvě hlavní témata - ekologický provoz školy v oblasti třídění odpadů a vztah žáků k přírodě a životnímu prostředí jejich nejbližšího okolí (okolí školy, města). Projekt využívá interaktivní formy výuky a klade důraz na zapojení všech aktérů - žáků, pedagogů i provozních zaměstnanců školy.

Cíle projektu

• postupně ekologizovat provoz školy hlavně v oblasti třídění odpadů, vytvářet návyky a rozšiřovat znalosti a dovednosti všech žáků školy v oblasti třídění odpadů
  • rozvíjet a formovat vztah žáků 2. stupně školy k přírodě a životnímu prostředí s důrazem na okolí školy a města
  • navázat spolupráci naší školy se Střediskem ekologické výchovy Chaloupky o.p.s.

Vymezení aktivit

• ekologizace provozu školy – třídění odpadů
  • proškolení všech zaměstnanců školy – seminář na téma třídění odpadů
  • ekologické výukové programy o třídění odpadů pro žáky 1. i 2. stupně