Úspěch v okresním kole ve volejbale

Dne 6. 6. 2023 se naši žáci ze 7. – 9. tříd zúčastnili okresního kola ve volejbale v Žďáře nad Sázavou. Účastníky byla 4 družstva dívek a pouze dvě družstva chlapců.

My jsme se tedy utkali pouze s chlapci ze ZŠ Radostín nad Oslavou. V prvním setu jsme se teprve sehrávali a plno nedorozumění na hřišti nás dovedlo k prohře 14:25. Ve druhém setu už jsme nenechali nic náhodě, urovnali jsme si hrací systém, který předtím trošku pokulhával, a lehce soupeře přehráli 25:15. Následoval třetí rozhodující set hraný formou „rychlé smrti“. Nervozita byla veliká a bohužel do půlky setu jsme prohrávali 7:8. Po výměně stran kluci podali vynikající výkon a to nás dovedlo k vítěznému konci 15:9.

Vítězstvím 2:1 jsme si zajistili postup do krajského kola, které se konalo 15. 6. 2023 v Hrotovicích. V tomto termínu bohužel více než polovina našeho družstva odjela na školní výlet se svou třídou, a tak jsme museli účast v krajském kole přenechat 2. v pořadí, tj. základní škole v Radostíně nad Oslavou.

Klukům patří velká pochvala za to, jak se poprali s prvotními chybami, a nakonec došli do vítězného konce.

Hráli: Fiip Štrejbar, Zdeněk Novák, Filip Šiljeg, Adam Kopečný, Michal Sobotka, Jiří Halačka, Kryštof Matyáš, Daniel Mičín, Vojtěch Kúřil