Navštívili jsme koncerty pěveckých sborů Slunko, Sluníčko a Harmonie

Ve středu 17. 5. a ve čtvrtek 18. 5. 2023 naše škola navštívila jarní koncert pěveckých sborů při ZŠ Školní.

Žáci 1. – 6. tříd si vyslechli dětský pěvecký sbor SLUNÍČKO. Členové sboru  se nám představili v programu HUMU – HUMU – NUKU – NUKU – APUA – A  - zazpívali písně od Zory Jandové a Zdeňka Merty.  

Dále pro nás vystoupil dětský pěvecký sbor SLUNKO se svým programem ZUZANA JE ZASE SAMA DOMA – pásmo písní z divadla Semafor od autorů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. A nechyběla ochutnávka z muzikálu Johanka z Arku.

Žáci 7. – 9. tříd měli program odlišný – vystoupil studentský pěvecký sbor HARMONIE s pásmem z muzikálu JOHANKA Z ARKU – od autorů Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa.   

Na závěr byl promítnut dokument Bohdana Vítka mapující bohatou 25ti letou historii pěveckých sborů. Od prvního setkání O. Ubrové a A. Svobodové ve sboru Juventus až po velké úspěchy na soutěžích. Během let prošlo Harmonií přes 400 sboristů, napočítáno bylo přes 300 veřejných vystoupení, ztvárnění bezpočtu koncertů, muzikálů, byla natočena vlastní CD -  Bylinky, Nářadí, Vánoce. Nejvíce si členové cení vystoupení v Praze v Betlémské kapli, Smetanově síni a Rudolfinu, kde se stali součástí mnohačlenného sboru při uvedení Carmina Burana, což je soubor 254 středověkých náboženských, satirických, moralistických, milostných básní a písní, pocházející z 11.-13. století. 

Obě vystoupení byla naprosto úžasná, jsme moc rádi, že jsme si mohli užít skvělou atmosféru a budeme se těšit na další akce.