Naši chlapci získali pohár a medaile za druhé místo v minifotbale v okresním kole

Nejprve si naši chlapci museli postup do okresního kola vybojovat v kvalifikaci, kterou zvládli skvěle a jen z důvodu nezvládnutého druhého poločasu finále a následných penaltách nevyhráli celou kvalifikaci a skončili tak na druhém postupovém místě.

7.    ZŠ Oslavická Velké Meziříčí

V okresním kole byli naši chlapci opět nalosováni do skupiny B.

V prvním utkání turnaje jsme se utkali s Herálcem a náš cíl byl jasný – vyhrát. Soupeř nakopával dlouhé balony, se kterými si skvěle věděli naši obránci rady. My chtěli hrát více kombinačně, a to se nám dařilo. Důležité bylo neudělat žádnou chybu v obraně a proměnit svoji šanci. Což se nám nakonec podařilo a my tak vstup do turnaje zvládli výhrou 1:0.

Druhé ve skupině jsme odehráli proti ZŠ Školní, nezachytili jsme bohužel začátek a po pár vteřinách prohrávali 1:0. Hra se poté vyrovnala a tímto výsledkem skončil i první poločas. Ve druhém poločase jsme se vytratili ze hřiště a naše mašina přestala fungovat jako jeden namazaný stroj. Výsledkem byly další 3 góly v naší síti. Konečný výsledek byl 0:4 v náš neprospěch. I tak jsme postoupili do semifinále z druhého místa, kde nás čekal vítěz skupiny A – Gymnázium Bystřice.

Na tohoto soupeře jsme si celkem věřili, nahecovali se a opět jsme předváděli skvělý výkon. Otěže zápasu jsme od úvodního hvizdu drželi pevně v rukou my. Za bystřickým gólmanem zacinkala několikrát tyč a v uších mu bude zvonit nejspíš ještě dnes. Naštěstí jsme nakonec dokázali jednu ze svých šancí využít, kdy se prosadil náš agilní super kanonýr Honzík Pospíšil, který svými góly táhl tým od vítězství k vítězství. Poločas 1:0. Do druhého poločasu jsme nechtěli nic měnit na naší hře a to se nám dařilo. Bystřici se podařilo vytvořit až závěrečný tlak, ale s tím si naši borci hravě poradili. Závěrečný hvizd a ruce hore. Jsme ve finááále !!!

Ve finále nás čekal starý známý soupeř, se kterým už jsme něco odehráli. Plni odhodlání jsme se soustředili na perfektní bránění soupeře a čekali na brejky. Jeden takový se nám podařilo proměnit a v tu chvíli jsme byli na koni my. Zápasy byly náročné a nám začala docházet hopsinková šťáva. Jenže podobně na tom byl i soupeř, a tak se začaly kupit chyby na obou stranách. 2 takové chyby v krátkém sledu dokázali chlapci ze Školní využít a ujali se tak do konce první půle vedení 2:1. Ve druhé půli měl soupeř víc balon na svých kopačkách a vítězství si celkem v pohodě pohlídal. Nutno podotknout, že za celé dva turnaje zaslouženě, i když mnoho nechybělo. Konečný výsledek 2:1 a pro nás velký úspěch v podání stříbrných medailí a poháru. Nezbývá než klukům poděkovat za skvělé výkony.

Sestava: Trifanov Ondřej, Dobrovolný Lukáš, Dřímal Jan, Seifer Kvído, Badalík Michal, Slabý Samuel, Šiljeg Filip, Sláma Michal, Čížek Matyáš, Čtveráček Jakub, Michal Štěpán, Pospíšil Jan