Lyžařský kurz 7. ročníku aneb lyžování se sluníčkem + video

Po pololetních prázdninách vyrazili naši sedmáci na lyžařský kurz, který se konal na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. Žáci lyžovali od pondělí do pátku a díky perfektnímu počasí si lyžování moc užili.

První den jsme se sešli za školou i s lyžařským náčiním, aby nás následně autobus odvezl na Fajťák. Zde jsme se rozdělili do 4 skupin, kdy 3 skupiny byly lyžařské (Kosíci, Tučňáci a Veverky) a 1 snowboardová skupina. Od počátku byla na kurzu skvělá nálada, a to především proto, že nám krásně svítilo sluníčko a žáci si užívali trochu jinou formu výuky, kdy nemuseli sedět v lavicích. Již od počátku jsme trénovali s plnou vervou, abychom se co nejlépe připravili na páteční závody. Samozřejmostí bylo občerstvení během pauzy, kdy si děti mohly dát svoji svačinu nebo se občerstvily v místní restauraci, která měla bohatou nabídku sortimentu.

Uteklo to velmi rychle a už tu byl pátek. Pro naše závodníky byla připravena trať, kterou projeli všichni s přehledem a my si tak na konci kurzu mohli pogratulovat k naučení základů lyžování či zdokonalení své techniky. Kurz jsme zakončili bez zranění, což byla skvělá zpráva. Všichni zúčastnění vypadali na konci spokojeně a odjížděli s úsměvem na tváři. Závěrem patří velké díky škole, kdy žáci obdrželi pamětní listy, drobné odměny za účast a hlavně ceny za umístění na stupni vítězů při závodech. Na video z našeho lyžařského kurzu se můžete podívat níže.

Výsledky závodů:

Lyžařky: