Literatura - Padbooky

Měsíc březen je pro mnohé prvním jarním měsícem, pro nadšené čtenáře však i nejvýznamnějším obdobím v roce. Březen patří již po několik desetiletí právě knihám, a proto jsme se rozhodli trávit co nejvíce času ve školní knihovně s různorodými příběhy. Právě tam se začal utvářet nápad na tvorbu vlastní „knihy“ každého žáka, tzv. padbooku. A začaly vznikat velmi zajímavé projekty.

V následujících měsících v hodinách literatury žáci pracovali na osobitém padbooku k vybrané knížce. Padbooky tvořili podle svého výběru knih, připojovali oblíbenou citaci z knihy či vyhledávali bližší informace o zvoleném spisovateli, ilustrátorovi.

Někdo svoji práci věnoval sportu, někdo lásce, někdo malému poseroutkovi, někdo slavné Rowlingové. A výsledek? Posuďte sami.