Konverzační soutěž z angličtiny 2023/2024

V úterý 19. 12. proběhlo na ZŠ Sokolovské školní kolo konverzační soutěže z angličtiny. V kategorii 6. a 7. ročníků soutěžilo letos 25 žáků, v kategorii 8. a 9. ročníků 34 žáků. Soutěž byla zahájena poslechem na úrovni mezinárodních zkoušek Cambridge English PET Certificate (B1) pro mladší žáky, a FCE Certificate (B2 First) pro starší žáky. Naši žáci opět překvapili výbornou úrovní znalostí se ztrátou jen několika málo bodů. Do ústního kola postoupilo celkem 8 žáků z obou kategorií, z nichž bylo na základě svých konverzačních dovedností vybráno 6 nejlepších. Za odměnu si na Vánoce domů odnesli anglicky psanou literaturu. Gratulujeme všem a vítězům přejeme hodně štěstí v okresním kole během března.


Výsledky kategorie 6. a 7. ročníků:

1. místo – Adéla Rajtšlégrová, 6. A

2. místo – Ondřej Mezlík, 6. A

3. místo – Šimon Bártík, 7. B


Výsledky kategorie 8. a 9. ročníků:

1. místo – Adam Kopečný, 9. B

2. místo – Tereza Čížková, 8. A

3. místo – Martin Nedoma, Lavičky, 8. B