Kino - Perinbaba a dva světy

Ve středu 20. 12. 2023 se vypravil celý 2.stupeň naší školy na filmové představení Juraje Jakubiska s názvem Perinbaba a dva světy.

Příběh Lukáše a jeho kmotry Perinbaby byl protkán dobrodružstvím, humorem a kouzly. Po smrti rodičů Alžbětky a Jakuba se jejich syn Lukáš vydává na dlouhou cestu za štěstím. Díky své vynalézavosti, mladické nebojácnosti a šikovnosti najde způsob, jak se ve světě neztratit. Pomáhá mu v tom jeho čtyřnohý kamarád Ucho, který se k němu na cestě přidá. Poznatky, které Lukáš během své cesty získá, mu nakonec pomohou získat vysněnou lásku a najít místo, kde se jeho neskutečný sen stane skutečností. Zázraky se nedějí jen ve snech, ale i v životě. A pokud po něčem opravdu toužíme, může se to splnit. A jak dopadl nekonečný souboj dvou nesmrtelných sester Perinbaby a Bezzubky? Kdo ví, můžeme jen prozradit, že sedmička je šťastné číslo.


Koukněte na trailer:   TRAILER