JSNS u nás na škole

„Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.“

Poslední listopadové hodiny dějepisu se deváťáci přenesli do roku 1989, do doby nesvobody a lží. Zhlédli film 1989: Chceme dýchat Karla Strachoty z projekce JSNS (Jednoho světa na školách), navrhli vlastní komiksové zpracování tématu a třídní heslo, za které by byli ochotni se postavit.

Dokumentární film zobrazuje Teplice v době normalizace na příběhu dvou mladých lidí, Pavla a Renaty, kteří neustále naráží na různé komunistické represe. Krátké hrané epizody jsou vhodně proloženy dobovými záznamy. Studenti se mohli seznámit s průmyslovým znečištěním Teplic i tzv. závadovou mládeží – punkovou subkulturou. Viděli spartakiádu, masové demonstrace, veřejnou bezpečnost v akci či dostali možnost poslechnout si ukázku dobové hudby.