Florbal: Tak blízko, a přitom tak daleko!

Naši žáci 8. a 9. ročníku se zúčastnili florbalového turnaje. Jak již nadpis napovídá, byli jsme blízko úspěchu, avšak špatný vstup do turnaje nás stál lepší umístění. Vzhledem k tomu, že jsme porazili gymnázium, které nakonec obsadilo 3. místo, mrzí nás prohra z prvního zápasu o to více.


ZŠ Sokolovská : ZŠ Měřín 1:2 

Vstup do utkání nám bohužel vůbec nevyšel. První dvě střídání a dva góly v naší síti hovoří za vše. Po těchto brankách jsme se konečně rozkoukali a převzali otěže zápasu my. A pokud přišla nějaká šance Měřína skvěle si s ní poradil skvěle chytající Vítek Smejkal. Snížení stavu přišlo z hole Samuela Slabého až příliš pozdě. Bohužel čas byl neúprosný a nám se nepodařilo brankový rozdíl dohnat. Stav na tabule na konci utkání byl teda 2:1 pro soupeře.

Gól: Slabý (Šiljeg)

 

ZŠ Sokolovská : ZŠ Radostín 0:8 

Nejsilnější tým naší skupiny Radostín si z našeho týmu udělal trhací kalendář. Po 5 brankách vyhnali z naší klece Denise Čermáka, po té přidali ještě 3 branky a o vítězi bylo rozhodnuto. Nutno podotknou, že Radostín skončil na děleném 1. místě

 

ZŠ Sokolovská : Gymnázium VM 2:0

V posledním zápase skupiny jsme podali velmi dobrý výkon, který byl podpořen skvělým brankářem Vítkem Smejkalem, kdy za svá záda nepustil jedinou střelu a vychytal tak shootout. V zápase jsme se ujali vedení díky gólu Michala Alló, který střelou na zadní tyč nedal golmanovi šanci. Když přidal druhou branku Michal Mičín, po důrazu před brankou, byla výhra blízko. Po té, co jsme přežili závěrečný tlak gymnázia, mohli jsme pozvednout ruce nad hlavu. Celkově jsme se umístili na 7. místě.

Góly: Alló (Pospíšil), Mičín (Halačka) 

 

Sestava:

Gólmani: Smejkal Vítek, Čermák Denis

Obrana: Dobrovolný Lukáš, Dřímal Jan, Mleziva Andrej, Doležal Tadeáš, Chadim Patrik, Sláma Michal

Útok: Pospíšil Jan, Alló Michal, Šiljeg Filip, Slabý Samuel, Halačka Jiří, Mičín Michael