Florbal: Historický úspěch - Děvčata obsadila skvělé 2. místo v kraji Vysočina

Naše žákyně 8. a 9. ročníku se díky výhře ve žďárském okrese zúčastnily už 3. florbalového turnaje, který se konal ve Světlé nad Sázavou. Zde se utkalo 5 nejlepších družstev z kraje Vysočina. Holky prokázaly svoji houževnatost a touhu po vítězství. V podstatě až do posledního zápasu jsme procházeli turnajem bez ztráty kytičky. Poslední zápas, ve kterém jsme se utkali s týmem ze Světlé nad Sázavou, měl rozhodnout o šampionovi kraje. Toto utkání lépe zvládl domácí tým, nutno podotknout, že zcela zaslouženě. Díky této jediné prohře jsme se tak zařadili na 2. místo právě za Světlou.  Pro školu se jedná o nejlepší umístění v její historii ve florbale. Poděkování patří gólmance a všem hráčkám, které na hřišti nechaly veškeré síly a odměnou jim byly stříbrné medaile a Terezce Divišové za její obětavost pro tým francouzské berle.


ZŠ Sokolovská : ZŠ Moravské Budějovice  2:1  

Do prvního utkání jsme vstupovali s respektem, avšak i obrovským odhodláním se poprat o každý kousek na hřišti. Začátek utkání nám vyšel na výbornou a po pár minutách jsme se dostali do vedení díky gólu Aničky Pospíšilové. Do tohoto okamžiku jsme byli lepším týmem, který udával tempo hry. Gól v síti probudil i hráčky Moravských Budějovic, které šláply na plyn. Naše obrana ovšem fungovala velice dobře a co přes holky prošlo, chytla po celý turnaj skvěle chytající Natka Čermáková. Po první půlce jsme tak vedli 1:0. V druhé půli se ovšem podařilo MB vyrovnat. My se dále soustředili na pevnou obranu a vyráželi do smrtících protiútoků. Jeden takový proměnila svojí střelou Monča a my se tak ujali opět vedení. Tento těsný náskok jsme udrželi až do konce a mohli si tak poprvé vychutnat vítězství.

Góly: Pospíšilová , Chalupová

 

ZŠ Sokolovská : ZŠ Počátky  2:1 

Do druhého zápasu jsme vstupovali s tím, že tentokrát budeme muset převzít otěže zápasu my. Od začátku až do konce zápasu jsme si jasně šli za vítězstvím. Dlouhou dobu jsme se nemohli ovšem prosadit. Naštěstí v neštěstí se podařilo skórovat chvíli před koncem první půlky Terezce Divišové, která chtěla dát gól tak moc, až si při skórování poranila kotník. Bohužel tímto velmi důležitým gólem pro ni turnaj skončil a Terka se přesunula do role fanouška. Všichni přejeme Terezce brzké uzdravení a doufáme, že stříbrná medaile a bonboniéra jí trochu zvedla náladu. Poté, co jsme se o přestávce oklepali z Terčina zranění, vrhli jsme se opět do soupeře plnou parou. Výsledkem byl gól z hole Monči. 2:0 a stále jsme do soupeře bušili jako hluchý do vrat, bohužel už se nám nepodařil další gól vstřelit. Když už to vypadalo na první nulu Natálky v tento den, přišla střela 10 vteřin před koncem, která jí zkazila vychytanou nulu.

Góly: Divišová, Chalupová

 

ZŠ Sokolovská : ZŠ Jihlava 

Před třetím zápasem byla taktika vzhledem k odehraným utkáním jasná, neprohrát a získat alespoň bod, který by nám zařídil jistotu druhého místa a šanci na celkové vítězství. Vstup do utkání byl naprosto fenomenální. Konečně se podařilo prosadit naší kanonýrce Amálce, která nejprve vymetla pavučiny v jihlavské síti a zařídila tím vedení 1:0. Holky dál pokračovaly ve skvělém výkonu a odměnou jim byla další vstřelená branka, kterou opět vstřelila agilní Amálka 2:0. Tento výsledek nás trochu ukolébal a částečně holkám hrajících kvůli zranění Terezky pouze o 9 hráčkách docházela hopsinková štáva :o). Přestali jsme se dobře pohybovat a zákonitě musel přijít trest. Nejprve snížení na 1:2. Holky bojovaly, ale nohy ne a ne je poslechnout. Naštěstí vyrovnání přišlo až 2 minuty před koncem. V tu chvíli jsme z posledních sil ubránili remízu i díky několika skvělým zákrokům Natálky v bráně. A několika ,,tetovačkám,, na těle holek jsme si nakonec odnesli potřebný bod do tabulky.

 Góly: Karásková 2x 

 

ZŠ Sokolovská: ZŠ Světlá nad Sázavou  0:6

Do posledního utkání jsme vstupovali s taktikou co nejdéle udržet nerozhodný stav a využít poté nervozity domácích, které díky prostředí a tomu, že v jejich týmu bylo několik florbalistek, byly jasnými favoritkami tohoto zápasu. Prvních 6 minut jsme hráli na hranici svých možností a skvěle bránili a blokovali pokusy domácích. Ovšem s prvním gólem domácích jsme se sesypali jak domeček z karet a během chvilky dostali další 3 góly a o přestávce tak na tabuli svítil stav 0:4 z našeho pohledu. Po přestávce jsme opět zlepšili naši obranu, avšak důsledek celého turnaje nám už nedodal sílu na útok. Na polovinu soupeře jsme se dostávali spíše sporadicky. Nakonec jsme ještě dvakrát inkasovali a utkání skončilo 6:0 v náš neprospěch.

 

Sestava: gólmanka: Čermáková Natka

Obrana: Juhošová Sára, Pospíšilová Vendy, Martincová Terka, Havelková Barča

Útok: Karásková Amálka, Pospíšilová Anička, Harčariková Nikča, Divišová Terka, Chalupová Monča, Nováková Anežka