FINÁLOVOVÉ TURNAJE ŠKOLNÍCH LIG V MINIHÁZENÉ

V první půli května proběhla úspěšně finálová kola školních lig v miniházené. Školní liga za celý školní rok pořádá čtyři školní setkání. Dvě na podzim a dvě na jaře. Finálová liga je rozdělena na dvě kategorie, tak aby si zahrály všechny školy ve svých kategoriích navzájem.

Účastní se školy ZŠ Oslavická, ZŠ Školní, ZŠ Sokolovská, ZŠ Hany Benešové Bory a ZŠ Měřín.

Klub TJ Sokol Velké Meziříčí je patronem Velkomeziříčské a Měřínské školní ligy. Spoluorganizátorem je SVČ DÓZA Velké Meziříčí.  

Úterý, 16. května 2023, patřilo dětem mladší kategorie z 1. – 3. tříd ZŠ, tedy Velkomeziříčské školní lize. V ní na 65 hráčů a hráček zdárně předvádělo své nadšení pro hru a chuť sportovat.                                                                               Čtvrteční dopoledne, 18. května 2023, obsadily házenkářskou halu starší děti, žáci a žákyně 4. a 5. tříd ZŠ. Měřínskou školní ligu tak hrálo 57 sportovců, u kterých nechyběl elán a chuť bojovat o každý míč. 

I přesto, že turnaje probíhají bez počítání skóre, docházelo k vyrovnaným výkonům mezi týmy a povedených herních situací nebylo málo. Obě dopolední zápolení byla nabita emocemi, týmovostí a radostí z pohybu. Všichni zúčastnění, celkem 18 týmů, také zvládli absolvovat 3 doplňkové dovednostní disciplíny – týmovou překážkovou dráhu, týmový slalom v driblinku  měření rychlosti střelby. Nejšikovnější borec našeho týmu hodil číslo 88. 

Za předvedené výkony na turnaji a snahu po celý školní rok právem všechny děti obdržely ceny a zlaté medaile z rukou Ing. Ladislava Šidla (starosty TJ Sokol Velké Meziříčí). Každý tým pak navíc dostal diplom za účast. 

Nemalou měrou se na organizaci turnajů po celý ročník ligy podíleli žáci a žákyně 2. stupně ZŠ, kteří se ujali funkcí rozhodčích, zapisovatelů, časoměřičů či trenérů jednotlivých týmů. 

Za družstvo mladší kategorie Zajíci a Gumídci hráli: Sára Košábková, Seba Sedláček, Silvie Sedmidubská, Ella Červená, Hana Dostálová, Lada Hybášková, Tomáš Ondřišík, Dominik Pedroutka, Ondřej Rosa, Marek Dušek, Matyáš Musil, Dan Robotka, Jakub Veselý.  

Za družstvo starší kategorie Buldoci a Tygři hráli: Miki Bradáč, Nikol Konečná, Anežka Mejzlíková, Ella Sedláčková, David Stoklasa, Lukáš Studýnka, Veronika Večeřová, Jonáš Peterka, Gabriela Pospíšilová, Vojtěch Dušek. 

Za rozhodčí a trenéry z 9.B si zaslouží poděkování: Jakub Kocourek, Ondřej Trifanov, Michal Badalík, Tereza Divišová, Monika Chalupová. 

Velké poděkování a uznání patří organizátorce, moderátorce a velké patronce školní ligy Mgr. Jaroslavě Živčicové.