Finále miniházené na házenkářské hale

Turnaje Školní ligy miniházené jsou určené malým házenkářům - žákům 1. až 5. tříd základních škol. S házenou v podobě miniházené se žáci seznamují v hodinách kroužku každé pondělí od října do května a pravidelně se pak mohou měřit jak se svými spoluhráči, tak s týmy jiných základních škol ve městě či regionu.

Klub TJ Sokol Velké Meziříčí je patronem Velkomeziříčské a Měřínské školní ligy. Spoluorganizátorem je SVČ DÓZA Velké Meziříčí. Pět základních škol zapojených do tohoto projektu absolvuje během šk. roku vždy 4 turnaje – z nichž ten poslední, je „finálový“.

Čtvrtek 16. května 2024, patřil dětem z 1. – 3. tříd ZŠ, tedy Velkomeziříčské školní lize. V ní 59 hráčů a hráček zdárně předvádělo své nadšení pro hru a chuť sportovat. 

Následující čtvrtek, 23. května, obsadily házenkářskou halu starší děti, žáci a žákyně 4. a 5. tříd ZŠ. Měřínskou školní ligu tak hrálo 64 sportovců, u kterých nechyběl elán a chuť bojovat o každý míč. 

Za naší školu reprezentovali vždy dvě družstva.

I přesto, že turnaje probíhají bez počítání skóre, docházelo k vyrovnaným výkonům mezi týmy a povedených herních situací nebylo málo. Obě dopolední zápolení byla nabita emocemi, týmovostí a radostí z pohybu. Všichni zúčastnění, celkem 18 týmů, také zvládli absolvovat 3 doplňkové dovednostní disciplíny – měření rychlosti střelby, týmovou překážkovou dráhu a týmový slalom v driblinku. Za předvedené výkony na turnaji a snahu po celý školní rok právem všechny děti obdržely ceny a zlaté medaile.