Atletický čtyřboj s „medailovým úspěchem“

Ve čtvrtek 9. června se uskutečnily na hřišti s umělým povrchem ve Velkém Meziříčí atletické závody družstev starších žákyň a žáků. Závodila pětičlenná družstva, kdy každý z účastníků musel zvládnout čtyři disciplíny: běhy na 60 m, dívky na 800 m, hoši na 1000 m, pak volili mezi skokem vysokým a skokem dalekým, další volba byla mezi vrhem koulí a hodem kriketovým míčkem. Součet bodového hodnocení družstva rozhodl o výsledném pořadí. Naše škola v obou kategoriích dosáhla na medailová umístění.

Družstvo děvčat ve složení: Tereza Divišová (8. B), Monika Chalupová (8. B), Tereza Martincová (8. A), Zuzana Toufarová (8. A) a Nikol Robotková (9. C) vybojovalo v konkurenci devíti škol krásné 3. místo a Nikol Robotková v jednotlivcích dosáhla na 4. místo. Holkám patří dík za předvedené nasazení a obrovskou bojovnost. Na dno svých sil si sáhly hlavně v posledním běhu na 800 m.

Družstvo chlapců ve složení: Samuel Gachi (9. A), Hung Quang Nguyen (9. A), Jakub Doležal (9. B), David Sedláček (9. B) a Lukáš Vaňák (9. B) dosáhlo mezi devíti zúčastněnými školami na ještě lepší umístění, obsadili nádherné 2. místo. V jednotlivcích si nejlépe vedl Jakub Doležal, vybojoval 2. místo, za zmínku stojí i 6. místo Davida Sedláčka. Kluci podali velice vyrovnané výkony a někteří předčili i své osobní rekordy.

Oběma družstvům patří velké díky za reprezentaci školy a předvedené výkony.