Fyzikální exkurze

Ve středu 4. října jeli deváťáci na dlouho očekávanou fyzikální exkurzi. První zastávkou byla vodní elektrárna Dalešice. Počasí se velmi vydařilo a tak jsme mohli tuto technickou stavbu obdivovat v krásné podzimní přírodě. Žáci se mimo jiné dozvěděli, že se jedná o elektrárnu s nejvyšší sypanou hrází v Evropě, která měří 102 metrů.

Druhou zastávkou bylo infocentrum v Jaderné elektrárně Dukovany. V infocentru se všichni patřičně zabavili, jelikož zde bylo spoustu zajímavých interaktivních exponátů. V rámci exkurze se všichni dostali například do „uranového dolu“. Deváťáci také u většiny exponátů zúročili svoje znalosti z fyziky. Velkým zážitkem pro všechny byla unikátní virtuální prohlídka ReakTour, která proběhla v místním kinosále. Všichni dostali speciální brýle a virtuální exkurze mohla začít. Žáci se tedy takto dostali do kontrolovaného pásma elektrárny. Exkurze se velmi vydařila.