Hudba pastýřů a indiánů

Naši školu navštívili manželé Kocůrkovi s hudebním programem na téma HUDBA PASTÝŘŮ A INDIÁNŮ. Děti měly možnost vidět, ale i poslechnout si hru na netradiční hudební nástroje např. flétny vyrobené z klacků a větví. Nechyběly též ukázky indiánských předmětů a krátký popis jejich využití – třeba hudební nástroje, které přivolávají déšť, indiánský buben, kůže chřestýše a typický zvuk chřestýše. Dozvěděli jsme se, že indiánské maminky svým dětem dávaly talismany, které děti nosily celý život. Tety jim předaly první boty a babičky teplé papuče na zimu. Dědečkové pak vlastnoručně vyřezávali pro své vnoučky flétničky s ozdobnou figurkou orla. Indiáni měli i své vlastní zvonky u týpí. Byly z kopýtek, ale funkci plnily skvěle. Indiáni také dodnes používají ke zdobení svých jednoduchých hudebních nástrojů české korálky z Jablonce.