Z turnaje ve stolním tenise jsme dovezli bramborové medaile

Dne 16. 11. 2022 jsme se zúčastnili turnaje ve stolním tenise. Náš čtyřčlenný tým ve složení Šiljeg Filip, Čermák Denis, Čtveráček Jakub a Bojanovský Štěpán získal bramborové medaile za 4. místo. Na turnaji odehrál každý z chlapců několik utkání, která skončila zdarem i nezdarem. Vše nakonec stačilo na 4. místo.


ZŠ Sokolovská : Gymnázium Bystřice 4:3

1. utkání nás čekal souboj s bystřickým gymnáziem. Byl to souboj, kde každý chvilku tahal pilku. Nejdříve jsme vyhráli první dvě dvouhry a dostali se tak do vedení 2:0, následná prohra ve čtyřhře a po souboji našich trojek byl stav 2:2. Poté jsme se dostali opět do vedení, ovšem Bystřice záhy opět srovnala na 3:3. Poslední zápas měl tedy rozhodnout, Denis ho zcela ovládl a my mohli slavit první výhru.


ZŠ Sokolovská : 4 ZŠ Žďár nad Sázavou 0:4

ZŠ Sokolovská : ZŠ Polnička 0:4


Oba tyto zápasy jsme sice prohráli jasným skórem, né všechny zápasy byly tak jednoznačné a mnohdy rozhodoval minimální rozdíl. Nutno kluky pochválit za jejich bojovnost, že i za jasného stavu neházeli flintu do žita a bojovali jako lvi. I díky těmto zápasům jsme nabrali zkušenosti a odvahu do posledního mače.


ZŠ Sokolovská : Gymnázium VM 3:4

Před samotným začátkem bylo jasné, že právě s meziříčským gymnáziem si to rozdáme o 3. místo. Byl to opravdu souboj na ostří nože, kdy se obě strany přetahovaly o vítězství. Utkání byla velice vyrovnaná a rozhodovaly maličkosti. Před posledním zápasem svítil na tabuli stav 3:3. Poslední utkání tohoto souboje mělo tedy rozhodnout o tom, kdo získá bronzové medaile. Do našeho posledního utkání nastoupil Kuba Čtveráček, po dvou setech bylo vyrovnáno 1:1. Rozhodnout se mělo tedy v tom posledním. Napětí rostlo, oba chlapci drželi vyrovnaný výsledek až do stavu 12:12. Bylo jasné, že jakákoliv malá chyba může určit pořadí na stupni vítězů. 2 míčky za sebou se nakonec podařilo získat gymnáziu a tím bylo rozhodnuto.


Všichni 4 chlapci odvedli skvělé výkony, prokázali dobrou trpělivost a hlavně to, že se člověk nemá za žádné situace vzdávat. Zahráli si vyrovnané zápasy a skvěle tak reprezentovali naši školu.