Ocenění olympioniků z českého jazyka

Ve čtvrtek byli ve školní knihovně na Sokolovské oceněni nejlepší soutěžící ve školním kole olympiády z českého jazyka.

Na pomyslné startovní čáře se jich sešlo 28 a zdolávali dvě náročné překážky: gramatiku a sloh. Do cíle doběhli všichni, ale s odlišným počtem získaných bodů za správné odpovědi a originalitu slohové práce.

Na 3. místě se umístila Karolína Pacalová z 8. C, 2. místo získala Zuzana Picková z 8. A a 1. místo vyhrál Matyáš Kryštof z 9. A.

A protože už proběhlo okresní kolo olympiády z českého jazyka, blahopřejeme ještě jednou Zuzaně Pickové za pěkné 11. – 13. místo v konkurenci 43 žáků.

Gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím z pěti tříd.

Přejeme Vám, abyste stále rádi četli a prozkoumávali jste nejen svět fantazie v knihách, ale abyste svět obohacovali o svá vlastní díla.