Mladí házenkáři obsadili 3. místo v okresním kole

Žáci 6. a 7. ročníků se zúčastnili turnaje v házené. Turnaj v okresním kole se konal na sportovní hale ve Velkém Meziříčí. Do turnaje se přihlásily 3 celky z VM a házenkářskou baštu reprezentovalo ještě Nové Veselí. Naši chlapci tak odehráli 3 utkání, které rozhodli o pořadí v turnaji. Naše výkony byly jak na houpačce, kdy jsme střídali skvělé momenty s těmi horšími. Turnaj jsme zakončili 1 výhrou a 2 jasnými prohrami, a tak jsme se umístili na celkovém 3. místě. Všech 13 chlapců se zapojilo do hry, vystřídali různé pozice a získali tak další zkušenosti do dalších let. Vzhledem k tomu, že na prvních 3 místech se umístili školy z Velké Meziříčí jednalo se tak o malé mistrovství našeho města.


ZŠ SOKOLOVSKÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ : ZŠ NOVÉ VESELÍ    15:12

První utkání pro nás nezačalo nijak dobře, zkušení házenkáři Nového Veselí se ujali vedení hned od počátku a s námi to chvíli vypadalo na pěkný debakl. Ovšem naše chvíle teprve přijít měli, využili jsme naší široké soupisky a kluci se tak pravidelně střídali, zatím co soupeř měl pouze 1 na střídání. V jednu chvíli už jsme prohrávali 6:2, i přes náš celkem slušný herní projev. Největší problém byl v zakončení, kdy jsme nebyli schopni využít ani 7metrové hody, k tomu abychom vsítili branku. Naštěstí ke konci poločasu docházeli soupeři lehce síly a my dokázali využít konečně taky své šance, což vedlo ke snížení na 6:4. Tak skončil první poločas.

Do druhého poločasu jsme stáhli sestavu, pozměnili jsem taktiku, kde našim cílem bylo využití našich vysokých hráčů v před brankovém prostoru, hlavně Filipa Štrejbara, který nad hráči Nové Veselí vyčníval jak socha Svobody. Díky zlepšené hře a vycházející naši taktice jsme nakonec utkání otočili ve svůj prospěch. Konečný stav na tabuli svítil 15:12 pro nás.

 

ZŠ SOKOLOVSKÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ : ZŠ ŠKOLNÍ VELKÉ MEZIŘÍČÍ  9:19

Do druhého utkání jsme vstupovali s jasným plánem ubránit dva vyčnívající hráče ZŠ Školní, bohužel ani přes veškerou snahu se nám nepodařilo skvěle hrající soupeře dobře bránit. Nutno podotknout, že tito házenkáři byli o úroveň jinde. Míchali jsme sestavou, jak to jen šlo, ale výsledek byl asi jako když pejsek s kočičkou dělali dort. Konečný výsledek 19:9 hovoří za vše.


ZŠ SOKOLOVSKÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ : ZŠ OSLAVICKÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ 13:28

Do posledního zápasu turnaje byly karty jasně rozdány. Pokud vyhrajeme skončíme na druhém místě, v opačném případě skončíme bronzový. Do prvního poločasu jsme vložili veškeré síly a nejlepší hráče co náš tým měl. Bohužel tento zápas se hrál tak trochu bez obran a větší mezery v obraně jsme měli my. Hromada chyb a díry v obraně znamenali poločasový stav 8:13. Začátek druhého poločasu nás nezachytil připravené, a tak poté co jsme dostali ještě nějaké góly nechali jsme opět hrát celou lavičku, tak aby si všichni kluci dostatečně zahráli. Vzhledem k tomu, že soupeř potřeboval k vítězství v turnaji co nejvyšší gólový náskok, nepřestával provádět nájezdy na naši branku. Konečné skóre 13:28. ZŠ Oslavická VM tak mohla slavit vítězství a postup do krajského kola.


Celkové pořadí:

  1. místo - ZŠ OSLAVICKÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ
  2. místo - ZŠ ŠKOLNÍ VELKÉ MEZIŘÍČÍ  
  3. místo - ZŠ SOKOLOVSKÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ
  4. místo - ZŠ NOVÉ VESELÍ    

 

Sestava: Plesl Matyáš, Bradáč Timon, Kadlec Ondřej, Krejčí Artur, Martinec Vít, Peterka Luboš, Sláma Vítězslav, Tesař Adam, Štrejbar Filip, Mazánek Lukáš, Ambrož David, Kutil Adam, Chaloupka Zdeněk