ICT nás baví

1607276947_1607276946839.png

Popis projektu

Hlavním cílem projektu je zvýšení kompetencí pedagogických pracovníků 50 základních a středních škol při integraci informačních a komunikačních technologií do výuky. Podpořené školy projevily zájem o účast v projektu a o vzdělávání a aktivity v něm realizované. Projekt bude realizován na území MS kraje, Zlínského kraje a kraje Vysočina, SČ a JČ kraje. Cíle projektu bude dosaženo prostřednictvím realizace 9 klíčových aktivit: 1. Vzdělávání k VŘ a vznik center ICT podpory, 2. Vstupní benchmark, 3. Podpora vedení škol v procesu zavádění ICT koučováním, 4. Podpora pedagogů při integraci ICT prostřednictvím mentoringu, 5. Metodik ICT ve škole, 6. Vzdělávání Co už máme, 7. Vzdělávání Co chceme, 8. Vzdělávání Oborové didaktiky a 9. Evaluace. Projekt nabízí ucelený komplexní systém podpory a vzdělávání od vedení škol po pedagogické pracovníky s nastavením činností tak, aby byly funkční i po skončení realizace projektu.

Škola v rámci operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost získá 20 ks mobilních dotykových zařízení pro potřeby pedagogů.

Klíčové aktivity projektu

• Adobe Photoshop – 6 hodin (akreditované DVPP MŠMT)
  • Corel DRAW – 6 hodin (akreditované DVPP MŠMT)
  • Vzdělávání pedagogů v oblasti využití moderních mobilních dotykových zařízení ve výuce