Fotograf na cestách - splněný sen

Ve čtvrtek 4.4.2024 navštívili žáci 2. stupně přednášku o cestování.

Po celou dobu se jim věnoval pan Jiří Kolbaba.

Jiří Kolbaba, vicepresident Českého klubu cestovatelů, je náruživý cestovatel, jenž viděné dokumentuje na citlivou vrstvu diapozitivních filmů Velvia 50 a několika digitálními kamerami SONY alfa. Ze svých četných cest (navštívil již přes 140 zemí světa na všech kontinentech planety) zpracoval několik emotivních cestovatelských besed a diashow. Pořady trval 120 minut.

Cestovatel se snažil předat žákům a učitelům co nejvíce pozitivních inspirací i strategických informací pro vlastní cestování. Forma prezentace je nesmírně sugestivní, plná historických, politických, geologických a praktických informací a zkušeností. Pořady Jiřího Kolbaby (diashow, talkshow, besedy na školách všech stupňů, pořady pro firemní kolektivy a.j.) akcentují tradičně prvky svobody, všeobecné tolerance, ochrany fauny a flory celé planety. Velký důraz klade na citlivé zacházení se spisovným českým jazykem a dynamickou dikci.

"Mým snem je navštívit, poznat a pochopit další země, vzdálené kultury a přátelské domorodce" - říká zasněně cestovatel, který se těší na setkání při některém z cestovatelských projektů.