Dnes je 18.01.2019, svátek má Vladislav

Životní prostředí

Projekt: „Třídíme odpad a poznáváme životní prostředí města a jeho okolí“

ZP1ZP2Tento projekt byl podpořen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci rozvojového programu Podpora environmentálního vzdělávání výchovy a osvěty (EVVO) ve školách v roce 2009 dotací 98 000,- Kč, vlastní vklad školy je 42 000,- Kč.

Anotace projektu:

Cílem projektu je rozšíření a zkvalitnění EVVO na naší škole. Projekt řeší dvě hlavní témata - ekologický provoz školy v oblasti třídění odpadů a vztah žáků k přírodě a životnímu prostředí jejich nejbližšího okolí (okolí školy, města). Projekt využívá interaktivní formy výuky a klade důraz na zapojení všech aktérů - žáků, pedagogů i provozních zaměstnanců školy.

Cíle projektu:

• postupně ekologizovat provoz školy hlavně v oblasti třídění odpadů, vytvářet návyky a rozšiřovat znalosti a dovednosti všech žáků školy v oblasti třídění odpadů
  • rozvíjet a formovat vztah žáků 2. stupně školy k přírodě a životnímu prostředí s důrazem na okolí školy a města
  • navázat spolupráci naší školy se Střediskem ekologické výchovy Chaloupky o.p.s.

Projektový tým:

• Mgr. Jitka Kostečková (koordinátor EVVO) – hlavní koordinátor projektu
  • Mgr. Petr Hladík (ředitel školy) – finanční řízení projektu, průběžná kontrola
  • Mgr. Renata Dvořáková, Mgr. Naděžda Trojanová – koordinace dílčích aktivit na 2. st
  • Mgr. Jana Psohlavcová – koordinace dílčích aktivit projektu na 1. stupni
  • Marta Hágerová (ekonom školy) – zaúčtování jednotlivých nákladů projektu

Osoby zapojené do projektu:

• žáci 1. a 2. stupně – 142 žáků a 270 žáků
  • pedagogové – 30 osob
  • provozní zaměstnanci 9 osob

Vymezení aktivit:

• ekologizace provozu školy – třídění odpadů