Dnes je 19.06.2019, svátek má Leoš

ZŠ Sokolovská

Lyžák všechny bavil

IMG_3782Naše třídy, 7.A a 7.B, od 4. 2. do 8. 2. absolvovaly lyžařský kurz.

Náš první den byl otřesný - se vším vybavením jsme nasedli do autobusu a jeli jsme na Fajtův kopec, kde je sjezdovka. Asi ve dvou třetinách cesty jsme ale zjistili, že nemůžeme jet dál, a tak jsme si museli vzít všechny věci a vyrazit pěšky. Když jsme dosáhli vrcholu, rozdělili nás do čtyř skupin: lyže začátečníci, lyže pokročilí, snowboard začátečníci, snowboard pokročilí.

Začátečníci na lyžích a snowboardu se první den na hlavní sjezdovku mohli jen dívat. První den se totiž učili na dětské sjezdovce. Mezitím si pokročilí na snowboardu i na lyžích mohli dělat, co chtěli, jen párkrát za den dělali slalom nebo něco takového.

Druhý den byli na hlavní sjezdovce i začátečníci, ale trať jsme neměli úplně volnou, protože se každý den našeho kurzu zhruba od deváté hodiny přihrnuli „Lemuři“, děti ve věku školáčků, a jezdili i na hlavní sjezdovce. Jenže jich bylo doopravdy mnoho, takže fronta na vlek byla strašně dlouhá.

Poslední den našeho kurzu byl závěrečný slalom, který jeli všichni. Byly čtyři kategorie: holky snowboard, kluci snowboard, holky lyže, kluci lyže. Pokročilí i začátečníci jeli, jak nejlépe mohli, ale stejně většinou vyhrávali pokročilí.

Potom už náš lyžařský kurz skončil. Myslím, že všechny bavil a líbil se jim. Včetně mě.

 

Pavel Nedoma, 7.B

 

IMG_3783IMG_20190208_120802IMG_20190208_121045IMG_20190208_121323IMG_20190208_121507

 

 

 


 

>>> Další fotografie <<<

 

 

 

 

Anketa

Který předmět máš nejradši?