Dnes je 16.07.2019, svátek má Luboš

ZŠ Sokolovská

Bílá pastelka

IMG_20181017_115929Bílá pastelka je každoroční sbírka, pořádaná od roku 2000, u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole, na podporu nevidomých v České republice. Sbírku pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, provádí ji dobrovolníci a spočívá v prodeji bílých pastelek, jakožto symbolu bílé slepecké hole i neviditelného světa nevidomých. Výtěžek pak jde na výukové programy pro zrakově postižené, aby mohli i přes své postižení žít samostatný a nezávislý život.
Na naší škole také proběhla tato sbírka. Holky z 8.A – Denisa Benešová, Magdaléna Nedomová, Alexandra Aubusová a Natálie Dokulilová velmi svědomitě nabízely pastelky a do pokladniček shromažďovaly vybrané peníze. Patří jim velké poděkování. No a jaký byl výtěžek, to se dozvíme a budeme vás informovat později.

 

IMG_20181017_080034

Anketa

Který předmět máš nejradši?