Dnes je 21.10.2018, svátek má Brigita

ZŠ Sokolovská

Školní výlet Anglie 2018

GBAnglie mě nadchla především svou otevřeností a empatií vůči lidem všech národností, barev a ras. Celkově Anglie žije rozmanitostí. Lidé se navzájem respektují mnohem více než v jiných evropských zemích. Nechybí jim pochopení pro druhého.

Z památek a akcí mě velice zaujaly Královniny zahrady (The Savill Garden), které jsme navštívili první den. Také univerzitní město Cambridge, kde jsme měli možnost nahlédnout do života studentů.

Ovšem nejvíce zajímavý byl jednoznačně Londýn. Od London Eye a Buckingham Palace až po několikapatrové obchody věnované třeba jen jedné značce sladkostí.

Nejmilejším překvapením byla určitě naše hostitelská rodina. Jednalo se o jedny z nejpřátelštějších lidí, co jsem kdy potkala. Byli to původem Afričané, manželé se čtyřmi dospělými dětmi, kteří do Anglie přišli již před dlouhou dobou. Oba uměli perfektně anglicky a jak jsem již zmínila, byli opravdu skvělí.

Bohužel ne všechno může být jen růžové a výlet měl i svá negativa. Největší byl zřejmě nedostatek spánku a únava po dvaceti hodinách v autobuse. Dále bych zmínila i našeho průvodce, od kterého bych se ráda dozvěděla více informací o navštěvovaných místech.

Avšak i přes menší negativa vůbec nelituji, že jsem do Anglie jela a doufám, že ji znova navštívím.

Kunčarová Lucie, 8. A