Žáci druhého stupně si zpestřili den zajímavou přednáškou s panem Mgr. Karlem Kocůrkem

Ve středu 8. prosince si žáci druhého stupně na Sokolovské zpestřili den zajímavou přednáškou a besedou s panem Mgr. Karlem Kocůrkem – učitelem, muzikantem a velkým cestovatelem.

Podělil se s našimi dětmi již podruhé o své zážitky a zkušenosti z cest po USA, tentokrát po západní části Spojených států amerických. (Před třemi lety slyšeli starší žáci povídání o východním pobřeží.) Zavítali jsme do Kalifornie a San Francisca, Alcatrazu, projeli jsme se po Golden Gate Bridge. V Los Angeles jsme byli nuceni dodržet povolenou rychlost 55 mil v hodině, abychom nebyli pokutováni. Prošli jsme se po chodníku slávy a žasli jsme nad prapodivnými postavičkami, které můžete potkat na tamějších chodnících. V San Diegu jsme obdivovaly vlny oceánu a v Delfináriu se nechali spolu s diváky pocákat velrybami při jejich zábavných produkcích. Noční život jsme si užili v Las Vegas ohromeni neonovými nápisy a atrakcemi.

Nahlédli jsme do způsobu života indiánského kmene Navajo a zjistili jsme, že i když jezdí ve velkých autech a točí na mobilní telefony, udržují své tradice, třeba se uvolňují při tradičních tancích, nebo dodnes vyrábí typickou keramiku, ručně tkají krásné koberce a na výrobu krásných šperků používají české korálky.

Někteří si přišli na své při pohledu na skvělá auta Mustang, Corvette nebo obří americké trucky, jiní si užívali zvířata z národních parků (prairie dogs, moose, chipmunks) nebo krásné přírodní scenérie Grand Canyonu, Yosemitu či Monument Valley. Jednoduché angličtině jsme všichni rozuměli a pana Kocůrka za jeho milé povídání a rozhled cestovatele odměnili upřímným potleskem.

>>> DALŠÍ FOTO <<<