Příběhy našich sousedů letos i na Sokolovské

Skupina čtyř žákyň a žáků z 8. a 9. ročníku ZŠ Sokolovské žije od letošního září zapojením do projektu neziskové organizace Post Bellum Příběhy našich sousedů ve spolupráci s městem Velké Meziříčí.

Se zapálením se mladí reportéři a historici v jedné osobě chystají na rozhovor s pamětníkem z Velkého Meziříčí, který se uskuteční během říjnových dnů. Mladí reportéři mají v plánu se ptát na věci z osobního života i historické události, které ovlivnily 20. století.

Těšíme se, až se s místním pamětníkem ocitneme v letech šedesátých, sedmdesátých, osmdesátých a něco zajímavého se dozvíme. Pro ostatní žáky ze Sokolovské chystáme z našeho letošního projektu výstup, se kterým budou seznámeni během hodin dějepisu v průběhu podzimu.

Více o projektu    www.postbellum.cz

C:\Users\Učitel\Pictures\Zbiroh 2021\DSCF7304.JPG