Poznáváme historii našeho města (odborník z praxe - šablony)

Poznáváme historii našeho města

Letos v červnu jsme završili jednu z šablon čtenářské gramotnosti – Odborník v praxi, v jejímž rámci byl hostem v hodinách dějepisu žáků 7.- 9. tříd pan Mgr. Martin Štindl, Ph.D. – ředitel místního archivu. V několika hodinách byli žáci seznámeni s historickými událostmi v našem městě. Během jeho poutavého výkladu jsme se ocitli ve Velkém Meziříčí doby lucemburské, revolučního roku 1848, deváťáci se přenesli s řidičem hraběte Harracha panem Lojkou na historicky osudové císařské manévry do Sarajeva. Součástí přednášek byla i práce se zajímavými autentickými historickými prameny.

Děti měly možnost poznat, že historie se nepíše jenom ve velkých městech a není jen o dynastiích, neméně zajímavé je také lokální dění a v něm stopa místních významných rodáků i obyvatel vznešeného i prachobyčejného původu.

Panu Štindlovi patří naše poděkování.