Osmáci ze Sokolovské opět na Zásece

Stalo se již tradicí na ZŠ Sokolovská, že třetí týden v září utichnou třídy 8. ročníku kvůli čtyřdenní „škole“ v přírodě – Kruhu 2021. A tak už po patnácté odjeli žáci a žákyně do rekreačního střediska Záseka, aby zde soutěžili v různých vědomostních, sportovních i praktických disciplínách a hlavně si užili pobytu na čerstvém vzduchu.

Velká etapová hra mezi třídami byla brzy odstartována. Společná výtvarná snažení a vzájemná komunikace mezi spolužáky na symbolu třídy, zhotoveném z přírodnin v lese, tak mohla začít.

Letošní osmičky překvapily bojovným nasazením od prvních chvil – hned se totiž rozeběhly první diskuze a začaly přípravy pro úspěšné zhotovení výtvarných prací jednotlivých týmů. Zanedlouho se rozehrály i turnaje ve stolním tenisu a individuálně se trénovalo vázání uzlů, poskytnutí první pomoci i poznávání stromů. Při hudebním maratonu, soutěži   v poznávání písniček z večerníčků, filmů a seriálů, byla neúprosně prověřena paměť a hudební sluch teenagerů.

Poslední večer pod červánkovou oblohou zástupci obou tříd představili porotě, svým vrstevníkům a vyučujícím, vytvořená dílka - ohňový objekt a vlajku třídy. Po zhodnocení se obě třídy společně roztančily nocí v zábavném programu k táboráku.

Poslední den si nejlepší sportovci a střelci ze vzduchovky, autorky vítězných log Kruhu 2021 a ocenění žáci,             kteří překvapili svou pomocí v týmu, odváželi domů nejen diplomy a ceny, ale i pěkné zážitky.

Děkujeme rodičům žáků a žaček 8. ročníku za podporu této školní akce v nelehké době, zastupitelstvu města za schválení dotace v rámci Grantového programu Zdravé město a pracovnicím IC Velké Meziříčí za vstřícnost.

DALŠÍ FOTO