Online zápis dětí do 1. třídy

ZapisyOnline

Vážení rodiče, 

vzhledem k epidemii nemoci COVID-19 a momentálním mimořádným opatřením bude letošní zápis dětí do 1. třídy základní školy pro školní rok 2021/2022 opět bohužel pouze administrativní, tedy bez přítomnosti dítěte ve škole

Abychom Vám zápis co nejvíce zjednodušili, připravili jsme pro Vás online administrativní prostředí Zápisy Online, které Vám umožní elektronický zápis dítěte v období od 1. 4. do 16. 4. 2021.

Postup:

1. Kliknutím na banner Online zápis do školy budete přesměrováni na portál, kde vyplníte potřebné osobní údaje o zapisovaném dítěti a zákonném zástupci. Případně zvolíte, zda žádáte odklad povinné školní docházky. Formulář odešlete.

2. Následně se Vám zobrazí zpráva o úspěšném přijetí přihlášky k zápisu současně s odkazem, z kterého si stáhnete žádost o přijetí (případně žádost o odklad povinné školní docházky), a informacemi, jakým způsobem žádost doručit do školy. Stejné informace Vám budou ihned zaslány i na Vámi uvedený osobní email.

3. Staženou žádost o přijetí (editovatelný soubor PDF) elektronicky vyplníte, vytisknete a podepíšete. (Pokud nemáte možnost tisku, pošlete přihlášku na email sekretarka@zssokolovska.cz. Žádost o přijetí Vám ve škole vytiskneme, Vy si ji přijdete v úředních hodinách pouze podepsat.)

4. Vyplněný a podepsaný formulář spolu s kopií rodného listu dítěte (slouží jako forma ověření a bude uchována maximálně a pouze do okamžiku vyhovění/zamítnutí žádosti) doručíte do 16. 4. 2021 do školy jedním z těchto způsobů:

  • Do datové schránky školy.
  • E-mailem s uznaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý e-mail s naskenovanou žádostí).
  • Poštou na adresu školy: Základní škola Velké Meziříčí, Sokolovská 470/13, 594 01 Velké Meziříčí. Poštovní obálka bude označená nápisem „Zápis”.
  • Vhozením obálky do poštovní schránky na budově školy Sokolovská 470/13. Poštovní obálka bude zalepená a označená nápisem „Zápis”. 

5. Zákonný zástupce si může v případě, že nemá možnost „Online zápisu”, vyzvednout potřebné dokumenty na sekretariátu školy, vždy v pondělí a ve středu v čase 8:00 – 12:00 hodin.


zapisy-online
Virtuální prohlídka školy pro budoucí prvňáčkyUsnadneni-vstupu


Desatero-pro-prvnacky

Desatero-pro-rodice