„Malá kapka v moři“ – pomoc ZŠ Sokolovské obci Hrušky

Všichni si vzpomínáme na čtvrteční večer minulého týdne, kdy nás zastihly smutné zprávy o tom, že se jihem Moravy prohnalo tornádo. První záběry televizních kamer a zejména  videí přihlížejících působily dost neuvěřitelně, jako by těch smutných a neuvěřitelných zpráv nebylo za poslední rok dost.  O to překvapivější bylo následujícího dne probuzení do pátečního rána, kdy v televizních zprávách běžely titulky, že přes noc se díky všemocnému online prostoru podařilo shromáždit první milióny od občanů České republiky, kteří neváhali tímto způsobem podat pomocnou ruku postiženým oblastem Hodonínska a Břeclavska. I na naší škole jsme uspořádali sbírku, do níž se zapojili pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci školy, dokonce přispěli i někteří z rodičů, aniž by byli oficiálně vyzváni. Všem výše uvedeným patří poděkování za to, že jsme touto malou kapkou v moři mohli přispět  k pomoci těm, kteří se bez vlastního přičinění ocitli v nouzi. Podařilo se  shromáždit částku 21 172 Kč, která v této chvíli putuje na konto obecního úřadu obce Hrušky.