Lyžařský výcvik 7. ročníku v rozmarné zimě

Letošní česká zima nabídla pro povinný lyžařský výcvik 7. ročníku umělou sněhovou nadílku, a tak mohli žáci a žákyně ze ZŠ Sokolovská vyrazit na sjezdovku na Fajtově kopci.

Jejich pětidenní sportovní nadšení a úsilí zdokonalit se v lyžařských a snowboardových dovednostech probíhalo v aprílovém počasí - pod našedlým i azurovým nebem, za silného větru i vánku, v dešti i pod paprsky slunce.

V pátek na všechny účastníky výcviku čekala tradiční sportovní akce kurzu – závod ve slalomu. V kategorii chlapců se stal vítězem Jan Bartoš, 2. místo získal Kvido Seifer a jako třetí se umístil Filip Šiljeg. Slalom dívek vyhrála Veronika Dvořáková, jako druhá dojela Anna Pospíšilová a bronz si odnesla Vendula Pospíšilová. Mezi snowboardisty byl nejlepší Dominik Cejpek, na 2. místě se umístil Samuel Slabý a jako třetí projel cílem Tomáš Starý. Snowboardistka Sára Juhošová získala zlatou medaili, Amálie Karásková stříbrnou a bronzovou Nikola Novotná.

Gratulujeme všem oceněným i pasovaným sportovcům a sportovkyním a přejeme jim, aby je zimní sporty i nadále bavily.

Děkujeme rodičům a pracovníkům SKI clubu Velké Meziříčí za vstřícnost a spolupráci při organizování lyžařského kurzu.